Tadeusz Kościuszko, Patron naszego Liceum znów odkrył przed nami swoje tajemnice. Tym razem objawił się jako utalentowany malarz i rysownik. Niewątpliwie niezwykła wyobraźnia przestrzenna, wyczucie formy, tzw. dobra kreska  nie raz przydała się inżynierowi od wojskowych fortyfikacji. Tworzenie pejzaży, a nade wszystkich aktów, męskich i kobiecych, to część dokonań artystycznych Naczelnika, o których dotąd niewiele wiedzieliśmy.

Te wiedzę przyniosła wspaniała wystawa w Muzeum Politechniki Krakowskiej, w których przedstawiono nieprezentowane nigdzie wcześniej  jego rysunki. Wystawę uzupełniała także kolekcja okolicznościowych pocztówek , znaczków oraz numizmatów poświęconych Kościuszce. W dniu 9 października Muzeum Politechniki Krakowskiej odwiedziła reprezentacja naszej szkoły- uczennice i uczniowie klas IB i ID. Wizyta ta była także znakomita okazją do odwiedzenie znanej , krakowskiej uczelni technicznej, na której , być może, w przyszłości będą mogli studiować. Osobliwością Muzeum jest jego lokalizacja. Położone jest bowiem w budynku dawnego Aresztu wojskowego, w którym dziś znajduje się także stała ekspozycja poświęcona historii uczelni, a w którym realizuje się oryginalne pomysły edukacyjne: np. gry miejskie połączone z tzw. escape room.

Obecnie wystawa jest bezpłatnie udostępniona do 30 listopada 2017r.