Od września do listopada tego roku, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego  realizowała program edukacji ekonomicznej pn. Budżet nastolatka – konsumpcja a oszczędzanie. W projekcie wzięły udział 4 szkoły ponadgimnazjalne z województwa świętokrzyskiego, w tym także nasze LO. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych: tzw. Ekonomii Szczęścia, funkcjom pieniądza, ABC inteligencji finansowej oraz manipulacji w reklamie. Szybko okazało się, że  znajomość ekonomii przydaje się także przyszłym medykom czyli uczennicom i uczniom z klasy IIh.

Część zajęć realizowana była w szkole, we wrześniu i październiku, a 22 listopada  uczestnicy projektu – klasa II h, pod opieką Pani Małgorzaty Grabskiej i wychowawczyni Pani Małgorzaty Musiał, wzięli udział w całodniowych warsztatach w siedzibie WSEiPiNM w Kielcach, na których m.in. sprawdzali wiedzę w praktyce poznając grę edukacyjną CASHFLOW.

Organizatorzy zadbali nie tylko o wysoki poziom merytoryczny warsztatów. Zmęczeni wysiłkiem umysłowym uczestnicy mogli także liczyć na ciepły posiłek. Autorom projektu dziękujemy za zaproszenie naszej Szkoły do udziału w przedsięwzięciu, a szczególne podziękowania składamy Paniom Trenerkom prowadzącym warsztaty, na co dzień- pracownikom naukowym i dydaktycznym Uczelni.

Zapraszamy do galerii zdjęć.