Dnia 7 grudnia odbyła się 5. już edycja akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Klasa 3ag po raz kolejny wyruszyła do szkoły specjalnej w Broninie ,aby uszczęśliwić uczęszczające tam dzieci.

Na początku wizyty odbyło się przedstawienie. Aniołki czytały listy przesłane do Świętego Mikołaja i przygotowywały spis potrzebnych zakupów. Oczywiście nie mogło zabraknąć samego Świętego, który spełniał życzenia pociech z całego świata. Dzieci czekały z utęsknieniem na to, aż zacznie rozdawać przeznaczone dla nich prezenty, ale to nie przeszkodziło im z zainteresowaniem śledzić akcję przedstawienia, które zakończyło się burzą oklasków i wspólnym odśpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Następnie odbył się króciutki quiz dotyczący wiedzy dzieci na temat Świętego Mikołaja. Padły między innymi pytania o strój Świętego, o to, gdzie mieszka itp. Trzeba przyznać, że dzieci wypadły perfekcyjnie, gdyż znały odpowiedź na każde zadane przez pomocnicę Mikołaja pytanie.

W końcu nadszedł moment kulminacyjny całego spotkania, kiedy to na czele eskorty złożonej z mnóstwa pomocników niosących prezenty, wkroczył uśmiechnięty Święty Mikołaj. Dzieci podchodziły do niego i przytulały się w zamian dostając upominek. Niektóre z nich recytowały wierszyki lub śpiewały piosenki specjalnie przygotowane na spotkanie z Mikołajem. Każde dziecko ofiarowywało  Świętemu zrobioną własnoręcznie laurkę z podziękowaniem za prezent i wizytę.

Kiedy wszystkie prezenty trafiły do nowych właścicieli a dzieci zaspokoiły swoją ciekawość ,role troszeczkę się odwróciły. Maluchy wystąpiły przed nami i odśpiewały kilka piosenek, które również nagrodzone zostały gromkimi brawami. Po wszystkich atrakcjach wizyty przyszedł czas na wspólną zabawę. Usłyszeliśmy znane, świąteczne przeboje i wszyscy z uśmiechem ruszyli do tańca. Co niektóre łakomczuchy zajadały się przygotowanym specjalnie poczęstunkiem.

Spotkanie zakończyło się obustronną radością. Każdemu uczniowi klasy 3ag zostały złożone na ręce osobiste podziękowania od Dyrektora ośrodka. Podopieczni żegnali Mikołaja ze łzami w oczach myśląc już o kolejnej wizycie, uszczęśliwieni otrzymanymi prezentami . Nam natomiast radość sprawiły uśmiechy na tak wielu dziecięcych twarzyczkach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa będzie równie udana!