W dniach 15 – 16 marca 2018r. w hali I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju odbył się  po raz szesnasty  Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego.

W dniu rywalizacji dziewcząt  15 marca 2018r.(czwartek) zawody otworzył dyrektor I LO pan Tomasz Galant w asyście organizatora turnieju Mariusza Zaręby. W zawodach dziewcząt  udział wzięły cztery szkoły ponadgimnazjalne: III LO KIELCE „Norwid” – opiekun Rafał Sękowski, LO Małogoszcz – opiekun Błażej Kuterasiński, LO Pińczów – ,,Kołłątaj” opiekun Krzysztof Marszalik, I LO BUSKO – „Kościuszko” – opiekun Mariusz Zaręba.

Rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Turniej sędziował pan Artur Lis.

Wyniki gier turniejowych-dziewcząt:

1. I LO BUSKO – LO Małogoszcz 2:0
  2. III LO Kielce – LO Pińczów 2:0
  3. I LO BUSKO- LO Pińczów 1:2
  4. III LO Kielce – LO Małogoszcz 2:0
  5. I LO BUSKO – III LO KIELCE 1:2
  6. LO Małogoszcz – LO Pińczów 1:2

Końcowa kolejność  przedstawia się następująco:

1.III LO Kielce, 2. LO Pińczów, 3. I LO Busko, 4.LO Małogoszcz

Wszystkie zespoły uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w 16 Turnieju im. H. Wagnera odebrała z rąk wicedyrektor I LO pani Anny Kolarz, kapitan drużyny dziewcząt III LO Kielce –Paulina Jamrożek. Najlepszą zawodniczką XVI Turnieju  została Dominika Szybalska z III LO Kielce (wyróżniona pamiątkową statuetką MVP turnieju, dyplomem oraz nagrodą indywidualną). Każdy z zespołów  otrzymał nagrody które w tym roku ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju oraz PZPS. Nagrody zespołom wręczała wicedyrektor I LO Busko p. Anna Kolarz.

W dniu 16 marca 2018r.(piątek) w hali I LO gościliśmy drużyny chłopców z: ZSTiO Busko –opiekun Artur Lis, ZSTI Busko – opiekun Marcin Kryczka, LO Pińczów – opiekun Krzysztof Marszalik, I LO BUSKO – opiekun Mariusz Zaręba.

Turniejowa rywalizacja odbywała się do 2 wygranych setów, a grano systemem „każdy z każdym”. Zawody w drugim dniu sędziował pan Mariusz Panek. Otwarcia drugiego dnia zawodów dokonała wicedyrektor I LO pani Ewelina Szymczyk-Krzemińska w asyście organizatora Mariusza Zaręby oraz gościa honorowego p. Franciszka Majchra (emerytowanego wicedyrektora i nauczyciela wychowania  fizycznego w I LO).

Wyniki gier turniejowych- chłopców:

1. ZSTI Busko – ZSTiO Busko 2:0
  2. I LO Busko – LO Pińczów 2:0
  3. ZSTI Busko – LO Pińczów 2:0
  4. I LO Busko – ZSTiO Busko 0:2
  5. I LO Busko – ZSTI Busko 0:2
  6. ZSTiO Busko – LO Pińczów 2:0

Końcowa kolejność przedstawia się następująco:

1. ZSTI Busko, 2. ZSTiO Busko, 3. I LO Busko, 4. LO Pińczow

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięski zespół ZSTI Busko puchar starosty buskiego. Każda z drużyn otrzymała  nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju oraz PZPS. Najlepszym zawodnikiem XVI Turnieju został Hubert Gajek z ZSTI BUSKO, który otrzymał statuetkę MVP turnieju oraz nagrodę indywidualną. Nagrody wręczała wicedyrektor I LO Ewelina Szymczyk-Krzemińska.

Turniej im. Huberta Wagnera poprzez swój niepowtarzalny „klimat” (gorący doping – pełne trybuny kibiców) sprawia, iż zespoły w nim uczestniczące znów chętnie staną za rok w szranki sportowej rywalizacji. Turniej im. Huberta Wagnera na trwałe wpisał się do sportowego kalendarza imprez szkolnych I LO. Organizator Mariusz Zaręba planuje XVII edycję Turnieju im. Huberta Wagnera w 2019r.

Organizator turnieju serdecznie dziękuję sponsorom:

• Starostwu Powiatowemu w Busku-Zdroju za objęcie honorowym patronatem XVI Turnieju im. H. Wagnera oraz ufundowanie nagród.
  • PZPS za objęcie honorowym patronatem XVI Turnieju im. H. Wagnera oraz ufundowanie nagród.
  • Hurtowni „SAWA” z Buska – Zdroju.
  • hurtowni „KIM” z Buska – Zdroju.
  • dyrektorowi I LO p. Tomaszowi Galantowi.
  • wicedyrektor I LO p. Annie Kolarz
  • wicedyrektor I LO p. Ewelinie Szymczyk- Krzemińskiej.
  • przewodniczącemu Rady Rodziców I LO p. Damianowi Łuckiemu.
  • gronu pedagogicznemu  I LO Busko.
  • wszystkim uczniom wolontariuszom oraz wspaniałym kibicom.

Organizator Turnieju
Mariusz Zaręba