Język polski, Języki obce

  • Angelika Rajca – uczennica kl. 3g – wyróżnienie  w II etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego; opiekun: mgr Dorota Mikuła-Ruszyncew; 2016/2017
  • Aleksandra Marciniec uczennica klasy 2c – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim na pracę o twórczości Henryka Sienkiewicza; opiekun mgr Jolanta Łukasik; 2016/ 2017
  • Magdalena Cichy, Sylwia Pargieła, uczennice kl. IIIa – zakwalifikowane do etapu okręgowego 39 Olimpiady Języka Francuskiego w Krakowie; opiekun mgr Arkadiusz Markiewicz; 2015/2016
  • Aleksandra Marciniec – udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego; opiekun: mgr Jolanta Łukasik; 2015/ 2016
  • Albert Molenda – kwalifikacja do Finału Olimpiady Filozoficznej 2016; opiekun: mgr Jolanta Łukasik;2015/ 2016
  • Katarzyna Skrzypek – kwalifikacja do Etapu Centralnego Olimpiady Języka i Literatury Polskiej; opiekun: mgr Jolanta Łukasik; 2015/ 2016
  • „Hades” – Nagroda Internautów w Internetowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych TVP 2016; opiekun: mgr Jolanta Łukasik; 2015/ 2016
  • Paula Milner – I miejsce Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki A. Poniedzielskiego 2015; opiekun: mgr Jolanta Łukasik; 2015/ 2016
  • Agata Bałdyga – zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego 38 Olimpiady Języka Niemieckiego; opiekun: mgr Dorota Niepielska; 2014/ 2015
  • Sylwia Pargieła – zakwalifikowana do etapu okręgowego 38 Olimpiady Języka Francuskiego; opiekun: mgr Arkadiusz Markiewicz; 2014/ 2015
  • Natalia Wajda – I miejsce w VI Świętokrzyskim Konkursie Poezji w Języku Angielskim; opiekun: mgr Zbigniew Mączyński; 2014/ 2015
  • Magdalena Wilgocka 3c – I miejsce, Martyna Florek 2e – II miejsce, Natalia Wajda 1e – III miejsce, Patrycja Piątek 2a, Marcelina Grochowska 3c – wyróżnienie w V Świętokrzyskim Konkursie Poezji w Języku Angielskim; opiekun: mgr Dorota Bik, mgr Alicja Dymko; 2013/ 2014
  • Krystian Służalski – zakwalifikowany do etapu okręgowego XXXI Olimpiady Języka Łacińskiego; opiekun: mgr Urszula Polak; 2012/ 2013
  • Magdalena Wilgocka 2c – III miejsce w IV Świętokrzyskim Konkursie Poezji w Języku Angielskim ; opiekun: mgr Dorota Bik; 2012/ 2013
  • Bakalarczyk Artur, Bugajny Kamil, Wojtaszek Piotr, Kulinowski Łukasz, Lewandowski Mateusz, Piątek Aleksander, Skórska Dominika, Grochowska Marcelina, Wilgocka Magdalena, Lis Katarzyna 2c – II  miejsce w III Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów w Języku Angielskim; opiekun: mgr Dorota Bik; 2012/ 2013
  • Ewelina Głowacka – II miejsce w Świętokrzyskim Konkursie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej „Per aspera ad astra”; opiekun: mgr Urszula Polak; 2011/ 2012
  • Piotr Misztal – finalista XXX Olimpiady Języka Łacińskiego; opiekun: mgr Urszula Polak; 2011/ 2012
  • Julia Bałdyga – zakwalifikowana do centralnego etapu 35 Olimpiady Języka Niemieckiego; opiekun: mgr Dorota Niepielska; 2011/ 2012
  • Karolina Urban – laureat w XLII Olimpiadzie Języka Rosyjskiego; opiekun: mgr Dorota Mikuła-Ruszyncew; 2011/ 2012
  • Anna Matoga – zakwalifikowana do okręgowych zawodów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; opiekun: mgr Magdalena Dyrduł; 2011/ 2012
  • Monika Grochowska – laureat V Świętokrzyskiego Konkursu Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej „Per aspera ad astra”; opiekun: mgr Urszula Polak; 2010/ 2011
  • Piotr Misztal – zakwalifikowany do II etapu okręgowego XXIX Olimpiady Języka Łacińskiego; opiekun: mgr Urszula Polak; 2010/ 2011
  • Joanna Bartocha, Patrycja Woźniak, Maciej Kmita – wyróżnienie w Turnieju Piosenki Poetyckiej „Grechuriada”; opiekunowie: mgr Marek Kwaśniewski, mgr Małgorzata Musiał, Jolanta Łukasik; 2010/ 2011
  • Julia Bałdyga – zakwalifikowana do etapu centralnego Olimpiady Języka Niemieckiego; opiekun: mgr Dorota Niepielska; 2010/ 2011
  • Karolina Urban – zakwalifikowana do II etapu XLII Olimpiady Języka Rosyjskiego; opiekun: mgr Dorota Mikuła-Ruszyncew; 2010/ 2011
  • Maciej Kmita, Paulina Strączkiewicz – I miejsce, Kamil Dziadek – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”; opiekunowie: mgr Małgorzata Musiał, mgr Halina Dryja, mgr Jolanta Łukasik, mgr Aleksandra Bucka; 2010/ 2011
  • Maciej Kmita – laureat w Ogólnopolskim Przeglądzie Poezji „Lipa”; opiekun: mgr Małgorzata Musiał; 2010/ 2011
  • Maciej Kmita – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnej „O Palmę Wielkanocną”; opiekun: mgr Małgorzata Musiał; 2010/ 2011
  • Agnieszka Kumoń – zakwalifikowana do III etapu Świętokrzyskiego Konkursu Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej; opiekun: mgr Urszula Polak; 2009/ 2010
  • Agnieszka Kumoń – finalista etapu centralnego Olimpiady Języka Łacińskiego; opiekun: mgr Urszula Polak; 2009/ 2010
  • Piotr Magdziak – wyróżnienie w Konkursie literackim „Jan Paweł II w naszej pamięci”; opiekun: mgr Aleksandra Bucka; 2009/ 2010
  • Kalina Grzegorczyk, Karolina Nowacka – zakwalifikowane do okręgowych zawodów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; opiekunowie: mgr Jolanta Łukasik, mgr Anna Kolarz; 2009/ 2010
  • Wojciech Wichnera, Monika Makowska – zakwalifikowani do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; opiekunowie: mgr Jolanta Łukasik, mgr Anna Kolarz; 2008/ 2009